News

Piąte miejse w Pucharze Świata na Majorce!

niedziela 06.04.2014 14:43

Wywalczyłem piąte miejsce w regatach Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofia na Majorce. Tegoroczna, czterdziesta piąta edycja tej imprezy zgromadziła w klasie Finn 92 startujących z trzydziestu krajów. Mieliśmy pełen przekrój warunków, od słabego wiatru na spokojnej wodzie do małego sztormu z dużą falą z otwartego morza. Po dziewięciu wyścigach eliminacji, zakwalifikowałem się do Wyścigu Medalowego (dla pierwszej dziesiątki) z dziewiątą lokatą. Niewiele punktów dzieliło zawodników między czwartym a dziesiątym i wszystko było możliwe.

Na Wyścig Medalowy musieliśmy chwilę poczekać z powodu braku wiatru, ale gdy w końcu ruszyliśmy byłem w pełni skoncentrowany i nastawiony na atak. Strategia była prosta. Walczyłem z sześcioma zawodnikami. Przed jednym się broniłem, pięciu atakowałem. Pierwszych trzech było poza zasięgiem punktowym. Musiałem więc po prostu popłynąć jak najlepszy wyścig. Dobrze wystartowałem i po skutecznej walce finiszowałem drugi. Zostawiłem za sobą pięciu spośród wspomnianych konkurentów i awansowałem na piąte miejsce ogółem. To mój najlepszy wynik w Pucharze Świata jak dotąd. Cieszę się że jest efekt dużej pracy, jaką ostatnio wykonujemy w ekipie. Trener Kadry Andrzej Piasecki nie oszczędza nas na wodzie. Mariusz Goliński, trener motoryki wyciska z nas siódme poty na lądzie i kondycja rośnie. Nad przygotowaniem mentalnym pracujemy z Dariuszem Nowickim, a fizjoterapeuci z Rehasport Clinic z Gdańska dbają o to, bym trzymał się z daleka od kontuzji. To świetnie dopełniający się zespół, z którego pomocy korzystam ile tylko mogę i za to dziękuję.


Niezbyt często zdarza się, żeby w Pucharze Świata startowali jednocześnie ojciec z synem, ale tym razem tak było. W tym roku Sopot będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Mastersów na Finnie (dla zawodników powyżej czterdziestki). Mój ojciec niedawno zaczął pływać i planuje w nich wystartować. Debiut w dużych regatach zaliczył właśnie tutaj. Chciał nie być ostatni a zostawił za sobą dziewięciu konkurentów. Zważywszy że w kilku wyścigach wiało niebezpiecznie dużo, obaj zaliczamy te regaty do udanych.


Pozdrawiam


Piotr Kula POL 17


Energa Sailing Team Poland

tytul
dodany przez: autor
2017-04-15 23:46:36
Приветствую пользователей ресурса! Представляем досуг с элитными девушками все подробности можно узнать по мылу dosug-elitei@mail.ru
gratulacje
dodany przez: Mateusz Leszko
2014-04-10 00:26:16
Gratulacje równego pływania i wspaniałego finiszu. Widać ekipa trenująca się sprawdza. Podziękowania dla nich za dbanie o naszego olimpijczyka.
Duma
dodany przez: Esculap
2014-04-08 02:28:50
Mnie rozpiera duma: i z chrześniaka i z brata. Medalowy śledzony na żywo (notabene w przerwie między koncertami białostockiej "Kopyści") spowodował ostre niedokrwienie moich kciuków, ale było warto. Wielkie dzięki Piotrze.
Złap wiatr w pomorskie żagle
dodany przez: MateuszP
2014-04-07 21:33:47
Juhu 5 miejsce i byłeś dzisiaj w Zblewie extra
Najlepszy sposób na kibicowanie
dodany przez: Rankman
2014-04-06 16:01:15
Najlepszy sposób na kibicowanie własnemu synowi. Pamiętam jak Jarek zaczynał kibicować na sflaczałym pontonie w Pucharze Lata na jez. Krzywym. Pamiętam jak w Łebie Jarek podpadł Jurorom za joystick-owanie synka. A teraz Jarek może kibicować nawet w polu startowym i na mecie.
Zazdroszczę Ci ojca
dodany przez: Rankman
2014-04-06 15:47:19
Gratuluję obu sukcesów (wyniku i ojca)

dodaj komentarz:

Do najbliższych regat pozostało:
cos

Newsletter

Patronat